Nasza posłanka

elzbieta_stepien

Elżbieta Stępień

Posłanka na Sejm VIII kadencji. Urodzona w 1978 roku. Mieszka w Kunicach razem z mężem Mieczysławem i dziewięcioletnim synem Michałem. Skończyła studia ekonomiczne we Wrocławiu o specjalności: finanse przedsiębiorstw i jednostek samorządu terytorialnego.

Działa społecznie, szczególnie na rzecz dzieci, ma za sobą wiele udanych akcji i festynów na ich rzecz. Dąży, żeby dzieci wzrastały w przyjaznym otoczeniu, w którym rozumiane są ich potrzeby i rozwijane indywidualne umiejętności. Od kilkunastu lat jest przyjacielem jaworskiego Domu Małych Dzieci. W ostatnich latach zmieniała gminę i powiat jako niezależna radna gminy Kunice. Będąc jedyną kobietą z Kunic w radzie, udało jej się wpłynąć na budowę pełnowymiarowego przedszkola w gminie.

W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu legnickim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 10 041 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji do Spraw Kontroli Państwowej oraz Komisji Finansów Publicznych.

Źródło: http://www.parlamentarny.pl/sejm-poslowie/okw-1-legnica,2/kw-nowoczesna-ryszarda-petru,9/elzbieta-stepien,2435.html